KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Trärelief 14313355

nr 1431 3355

Helmer Teleman

(1903-1991), Sverige

"Examensidyll". Signerad, daterad -73, oramad trärelief, 62x87 cm

Helmer Teleman (Karlsson), svensk konsthantverkare född 1903, död 1991.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 november 2021
kl 20:09:46

Helmer Teleman

Läs mer om Helmer Teleman